Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

İnovasyon & Kurumsal Girişimcilik

İnovasyon, İnovatör ve İnovatif Kurum Deyince Biz Ne Anlıyoruz?

İnovasyon problemlere karlı çözümler getirmek demektir.

İnovatörler gözlemledikleri sorunlara yaratıcı çözümler düşünür, prototipler üretir ve çözümleri uygularlar. İnovatör ürünlerin, hizmetlerin ve süreçlerin daha iyiye, daha kolaya, daha güzele, daha ekonomiğe doğru evrilmesini sağlarlar.

İnovatif kurumlar inovatörlere ve girişimcilere rahat yaşam sahaları sağlarlar. Onlara yaratıcılıklarını sergileyecekleri fırsatlar, kaynak ve süreçler sunarlar. İnovatif kurumların liderleri değişimin sevildiği, desteklendiği, yeniliklere açık ve radikal fikirlerin bile rahatlıkla tartışıldığı kurum kültürleri yaratırlar.


Girişimcilik Ne Demektir?

Girişimcilik kişilerin iş fikirlerini hayata geçirmeleri demektir.

Girişimciler yeni iş fikirlerini hayata geçirmek, işlerini büyütmek ve hatta yatırımcı bulabilmek için uygun fırsatları araştırırlar. Kimi zaman kurumların içinde de yeni fikirleri olan kişiler birer girişimci gibi davranarak ‘Kurum İçi Girişimci’liğe soyunur.

Girişimciler inovatif fikirlerin hayata geçirilmesinde karşılarına çıkan tüm zorluklara “girişen” insanlardır. Girişimciler aynı zamanda inovatör de olabilirler. Ama pek çok durumda girişimcinin inovatörle ele ele çalışan, onun eksikliklerini gideren ayrı bir kişi olduğunu da görebiliyoruz.

Girişimcilerin başarılı olabilmesi için inovatif fikirlerin pazarlarda yeni iş olanakları yaratması, ürün, hizmet ve süreçlerde yenilikler getirmesi ile karşılanmamış müşteri ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir. Öte yandan, günümüz koşullarında pek çok girişim başarısızklıkla sonuçlanıyor.Aylarca üzerinde düşünülmüş, çalışılmış bir iş planı ile yola çıkılsa bile pazar koşulları girişimcileri alt edebiliyor.


İnovasyon Danışmanlık Hizmetlerimiz
Girişimcilik Danışmanlık Hizmetlerimiz
İnovasyon Eğitimlerimiz
Girişimcilik Eğitimlerimiz
İnovasyon ve Girişimcilik Kaynaklar

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı