Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

Danışmanlarımız

Bora Özkent Kimdir?

1968 Ankara doğumlu Özkent, 1991'de ODTÜ İşletmeden mezun oldu. 1996 yılında çalıştığı Arthur Andersen firmasının sağladığı burs ile Koç Üniversitesi’de Executive MBA programını başarı ile tamamladı. Özkent 1998 yılında ise Harvard Business School Strategic Retail Management Sertifika Programına katıldı.

Sırasıyla Arthur Andersen Audit (İstanbul), Arthur Andersen Business Consulting (İstanbul ve Chicago), Türkmen Tekstil Grubu (İstanbul) ve Fed Training (İstanbul) şirketlerinde çeşitli üst seviye yönetici pozisyonlarında görev aldı. Çeşitlik arz eden kariyeri sayesinde eğitimci, danışman ve iş adamı bakış açılarını geliştirdi, olaylara çok yönlü bakma becerisi kazandı.

Profesyonel hayatında son olarak 2004-2008 eğitimci ve danışman olarak Fed Training bünyesinde çalıştı aynı zamanda şirketin yöneticiliğini yaptı. Nihayet 2008 Mayıs’ında girişimciliğe karar veren “Özkent ve Taysever” şirketine kurucu ortak oldu. Özkent’in uzmanlaştığı eğitim ve danışmanlık alanları şunlardır:

  • İnovasyon (Türkiye’de bu alanda en tanınmış danışman ve eğitimcidir, 100'ün üzerinde firmaya danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermiştir)
  • Müşteri Deneyimi Yönetimi (Türkiye’nin bu alanda fikir önderlerindendir. 2010 yılında Özkent&Taysever; ile Strativity arasında kurulan stratejik işbirliğinden sonra müşteri deneyimi yönetimi alanında Türkiye ve yakın coğrafyanın en önemli konuşmacılarından birisi haline gelmiştir)
  • Girişimcilik (Dragon’s Den programında girişimcilerin iş sunumlarının geliştirilmesine yardımcı olan Özkent, girişimcilik konusunda çok renkli ve ilginç konferansları ile tanınmaktadır)
  • Strateji (Strateji eğitimleri ve strateji moderasyonu çalışmaları yürütmektedir.)
  • Bora Özkent’in”Emsalsiz Müşteri Deneyimleri Yaratmak” ve "Müşteri Deneyimi 2.0" adlı iki kitabı bulunmaktadır.
  • Bora Özkent aynı zamanda Koç Üniversitesi MBA programında “New Venture Development” (Yeni İş Geliştirme) konusunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Özkent çok iyi derecede İngilizce bilmektedir, evlidir ve ve harika bir kız çocuğunun babasıdır.

 

Bora Özkent’e Ulaşın:

bora@ozkentvetaysever.com

Twitter: @BoraOzkent

 

Işıl Taysever Kimdir?

Işıl Taysever, 1969 Ankara doğumludur. Orta ve lise öğrenimi Tevfik Fikret Lisesi’nde Fransızca olarak yaptı. 1992 yılında O.D.T.Ü. İşletme Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun oldu.

Sırasıyla Eximbank, Garanti Bankası ve Societe Generale Bankalarında finansal piyasalar, dış işlemler, kurumsal pazarlama bölümlerinde uzmanlıktan yöneticiliğe çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

2003 yılında bankacılık sektörünü bırakarak, bağımsız eğitim danışmanı olarak eğitmenlik kariyerine başladı. 2004 yılında Fransa’da (Accor Academie, Paris), 2005 yılında İngiltere’de (Canon, Londra) eğitmenlik programlarına katıldı.

Taysever, 2006 yılında başlangıç, ileri düzey (Phillip Holt, İstanbul) ve uluslar arası eğitmen (Sue Knight, İstanbul) olmak üzere 3 NLP Programını tamamladı. Aynı yıl, Gestalt öğretisi için A.B.D.’de “Boş Koltuk” (Empty Chair Workshop, San Francisco) atölye çalışmasına katıldı. Taysever, kişisel gelişimini akademik olarak da sürdürdü ve İstanbul Tic. Üniversitesinde “Uygulamalı Psikoloji” yüksek lisans programını 2009 yılında tamamladı.

Işıl Taysever, 2008 yılında “Özkent&Taysever” Eğitim Danışmanlık Firması’nı kurarak, firmalara kurumsal eğitim ve gelişim programları tasarlamakta ve sunmaktadır.

Bugüne kadar, her yıl 1.000’e yakın katımcı ile tanışarak, 100’den fazla şirkette eğitim vermiştir. Uzmanlaştığı eğitim konuları ise Müşteri Odaklılık, Networking ve Yönetim Becerileri programlarıdır.

Taysever, iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 

Işıl Taysever’e Ulaşın:

isil@ozkentvetaysever.com

Twitter: @IsilTaysever

 

Zeynep Tanbay Kimdir?

Zeynep Tanbay 1968 İzmir doğumludur. Lise eğitimini İzmir Amerikan Kız Kolejinde ingilizce olarak aldı. 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Profesyonel iş yaşamına 1986 yılında Akzo Nobel Kemipol’de satınalma departmanında müşteri-tedarikçi koordinatörü olarak başladı. 1989-91 yılları arasında aynı firmanın Akzo ile ortaklığının yapılandığı dönemde yeni ofis ve fabrika binaları inşaatlarında takip ve kontrolör görevlerini de mevcut görevleri ile eşzamanlı olarak yürüttü.

Eğitim ve danışmanlık sektöründe hizmet vermeye 1999 yılında PDR ile başladı.2001 yılında İzmir merkezli EDM Eğitim Danışmanlık ve Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ile çok çeşitli sektörlere hizmet vererek eğitim ve danışmanlık görevlerine devam etti.

2005 yılı başında ABİGEM ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak bir projesi olan 30000 öğretmenin çeşitli kişisel gelişim alanlarında beceri geliştirme ve uygulamaları için oluşturulan projeye yön veren 5 eğitmenden biri oldu.

Eylül 2005- Aralık 2008 yıllarında FED Eğitim ve Danışmanlık Firmasında görev aldı.

2009 itibarı ile bağımsız eğitmen olarak uzmanlaştığı eğitim programları çerçevesinde kişi ve kurumlara yönetim ve yaşam koçluğu konusunda da destek vermeye başladı.Tanbay 2010 yılında Özkent & Taysever Danışmanları arasında katılmıştır.

Tanbay, iyi derecede İngilizce bilmekte ve uluslarası Erickson Koçluk Programı sertifikası sahibidir.

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı