Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

Hedeflerle Yönetilen Bayiler

Müşteri: Dev bir otomotiv dağıtım firması.

İhtiyaç: Bayilerin, daha kurumsal ve verimli çalışması için ölçümlenebilir, planlanabilir ve tüm çalışanlarınca sahiplenilecek bir yönetim sistemine sahip olmaları.

Çözüm: Müşterimiz, bu amaç için 3 aşamalı bir plan yaptı. Her aşamanın yaygınlaştırılması bir yıl sürdü. Bu sürede organizasyon yapısı, kullanılan bilgisayar yazılımları, ölçüm sistemleri, proje hedefine uygun olarak tasarlandı. Bizler de, her aşamada, müşterimizin eğitim ihtiyaçlarını tasarladık. Her eğitim programının tasarlanması, bayi sahipleri ile mülakatlar, ana firmanın bizimle paylaştığı detaylı hedefler, projeler, finansal ve finansal olmayan tüm gerekli veriler sayesinde, tamamıyla müşterimizin ihtiyacına dönük oldu.

3 aşamanın, birinci aşamasında bayi sahipleri, aileleri ve üst yönetimin “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” konusunda bilgilendirildi. Bu ilk projede amaç, bayilerin yönetim yapılarını, tüm diğer projelerin sağlıklı yürütülebileceği kurumsallığa ulaştırmaktı. Ailenin 1.,2.,3. nesillerinin, eşlerin, kuzenlerin, kardeşlerin yönetimde nereye kadar sorumlu olacaklarının belirlendiği bu eğitimlerde şirket anayasaları oluşturulmasına yardımcı olduk.

İkinci aşamada, tüm bayi sahipleri ve üst yönetim, finansal bilgi ve bakış açılarını geliştirecekleri “Finansal Dünya” eğitimine katıldılar. Katılımcılar, bu program dahilinde, şirketlerinde aldıkları kararların finansal sonuçlarını görebilecekleri, bir simülasyon çalışmasını gerçekleştirdiler. Bu çalışmayı başarabilmeleri için finansal ve ekonomik gerekli tüm temel bilgilere sahip oldular. 60 saniye içinde herhangi bir bilanço ve gelir/gider tablosunu yorumlayabilip, içinde bulunulan ekonomik ortama göre en iyi kararı alabilecekleri bu eğitim programından sonra müşterimiz, tüm bayilere gerekli yazılım ve yönetsel desteği vererek, onların finansal verimliliğini an ve an ölçebilecekleri sistemler oluşturdu.

Geçmişteki finansal verimliliğini ölçebilen, şu andaki finansal yapısına hakim bayiler, projenin üçüncü aşaması hazırdılar. Bu son aşamada müşterimiz ile birlikte, bayilerde çalışan, sadece üst değil, tüm yöneticileri kapsayan bir proje geliştirdik. Bayilerin, geleceğe dönük planlama yapabilme ve hedefler ile şirketlerini yönetebilmelerini amaçlayan bu proje için, bayilerdeki organizasyon yapısını da değiştiren ayrı bir yazılım programı kullanıldı. Bir yandan e-learning ile beslenen bu projede bizler, üst yönetim ve bayi sahiplerine, hem şirketlerini hem de çalışanlarını “Hedeflerle Yönetim” programlarını tasarladık ve eğitimleri gerçekleştirdik.

Diğer yandan ise, orta düzey yöneticilerin bu hedefleri sahiplenebilmeleri için ayrı eğitim programlarına ihtiyaç vardı. Bu amaçla, müşterimiz bizden, kendi bünyesinde iç eğitimciler yetiştirmemizi ve orta düzey yöneticilere dönük ayrı bir eğitim hazırlamamızı istedi. Yetiştirilen iç eğitmenler, tüm bayilerdeki satış, servis tüm departman müdürlerine, kendi departmanlarını bir hedef çerçevesinde sahiplenip, plan ve bütçe yaparak verimlilik ve karlılıklarını artırıcı bu eğitim programını aktardılar.

Sonuçlar: Organizasyonel olarak kurumsallaşan bayiler, karlılık artırıcı yeni bilgi ve becerilere, daha da önemlisi, altyapı ve desteğe sahip oldular. Finansal bakış açısı ile hangi kararların şirketlerini nasıl etkileyebileceğini öğrenen üst yönetim, geleceği nasıl planlayabileceklerini biliyorlar artık. Gerekli yazılımın, organizasyonel desteğin de sağlanması ile, her departman müdürü de kendi karlılığını, verimliliğini nasıl artıracağına dair bilgi ve beceri sahibi. Müşterimizin pazar payına da yansıyarak, ilk sıralara yükselmesini sağlayan yıllara yayılmış bu projenin her aşamasında yer almak bizim için gurur kaynağı olmuştur.

Detaylı bilgi için size ulaşalım..

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı