Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

Deneyimde İnovasyon Çalıştayı

Müşteri: Türkiye’nin önemli bankalarından biri.

İhtiyaç: Banka bünyesinde yetenek yönetimi tarafından belirlenen 240 yüksek performanslı/yetenekli yönetici ve yönetici adaylarının çalışmalarının ve katılımlarının yönetim tarafından gözlemleneceği bir günlük ortak bir çalışma.

Çözüm: Müşterimiz ile bu amaç için seminer, atölye ve sunumların yapılacağı bir program planlandık.

Programın ana teması müşterimiz tarafından ‘Müşteri Deneyiminde Mükemmellik’ olarak belirlendi. Bir gün süren bu programın akışı, üst yönetimin konuya bakış açısının konuşmalarla aktarılması, seminer, iyi uygulama paylaşımı, deneyim inovasyonu atölyesi ve atölye çıktılarının üst yönetimden oluşan bir jüriye sunumu olarak oluşturuldu.

Program öncesinde Strativity’nin (http://www.strativity.com) en önemli metodolojilerinden biri olan ‘Deneyim İnovasyonu Atölye’si süresince grupların moderasyonunu yapacak yaklaşık 30 moderatör yetiştirildi.

Bugünde, kurumun İK Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdürü ve Bölge İK Direktörü ‘Müşteri Deneyimi Yönetimi’nin kurumlarındaki önemini aktardılar.

Seminer ana konuşması ‘Müşteri Deneyimi ve İnsan’ı Bora Özkent yaptı. Sonrasında Yiyecek ve Eğlence sektörlerinde ‘Deneyim Tasarımı En İyi Uygulama’ sahipleri konuşmalar yaptı.

Böylece katılımcılara, ‘Müşteri Deneyimi Yönetimi’, ‘Deneyim Tasarımı’ ve ‘İyi Uygulamalar’ konusunda bilgi aktarıldı.

Moderatörler, günün ilk yarısında bilgiyle donatılan katılımcıların, 10’ar kişilik gruplar halinde, kendilerine atanan 3 farklı iş kolundan 3 temas noktasından birinde ‘Deneyim Inovasyonu Tasarımı’ gerçekleştirmelerini sağladı.

Günün son bölümünde, atölye çıktıları ‘Deneyim İş Önerileri’ni üst yönetime sunumları gerçeklşeti. Bu iş önerileri sponsorluğunu yapmakta olduğumuz Dragons’ Den formatında, Özkent&Taysever moderatörleri tarafından yönetilen oturumlar ile, genel müdür yardımcılarından oluşan Deneyim Ejderlerine sunuldu.

Dragons’ Den formatına yakınlaşmak için her üst yönetim katılımcısına ayrı bir ejder kimliği tasarlandı. ‘Deneyim İş Önerileri’ farklı odak noktalarından (maliyet, operasyon, pazarlama, müşteri, vb) değerlendirildi.

Sonuçlar: 240 yüksek performanslı/yetenekli yönetici ve yönetici adayları çalışmaları ve katılımları yöneticileri tarafından gözlemlendi.

Yöneticiler, katılımcıları atölye esnasında takım çalışmasına yatkınlık, katılım, paylaşım, yeni fikir üretme, sunma, zaman yönetimi, ikna kabiliyetleri ve daha birçok açıdan gözlemle fırsatı buldular.

Bunun yanında, 3 farklı iş kolunda 3 farklı temas noktasında 24 yeni ‘Deneyim İş Önerisi’ tasarlandı.

Günün üçüncü bölümünde, grup temsilcileri deneyim ejderleri kimlikleri ile sahne alan üst yönetime sunumlarını yaptı. ‘Deneyim İş Önerileri’ sunumlarını üst yönetimin farklı kimliklerde karşılarına çıkmalarından ötürü fikirlerini adeta yatırım isteyen bir girişimci gibi sundular.

 

Müşterimizin bu önemli gününün organizasyonunda yer almak bizim için gurur kaynağı oldu.

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı