Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

Bayi / Acente Koçluğu

Müşteri: Sektöründe lider bir sigorta firması.

İhtiyaç: Müşteri temsilcilerinin, sorumlu oldukları acenteleri ile klasik satışçı/müşterisi ilişkisinin dışına çıkabilmeleri, onların iş gelişimine yardımcı olarak sadakatlerini ve hayranlıklarını sağlayabilmeleri için gerekli danışmanlık ve koçluk becerilerini öğrenmeleri.

Çözüm: Oldukça geniş kapsamlı bir transformasyon gerektiren proje için müşterimiz ile birlikte 3 aşamalı bir plan yaptık. Her aşamanın uygulanması ve yaygınlaştırılması bir yıl sürdü. Bu süreci destekleyen eğitim programlarının tasarımı, acenteler ile mülakatlar, ana firmanın bizimle paylaştığı detaylı hedefler, projeler ve finansal verilerin incelenmesi sayesinde tamamıyla müşterimizin ihtiyacına dönük oldu.

Birinci aşamada neden sigortacılıkta satış anlayışının değişmesi gerekiyor, sigorta sektöründeki değişim, çoklu acentelik, acentelerin değişen ihtiyaçları, klasik satışçıların yetersizliği, rekabetin yeni boyutları, müşteriler satışçılarından ne istiyorlar?’’ gibi konularda müşteri temsilcileri bilgilendirildi.

Bu ilk projede amaç, sigorta sektöründeki değişen yapının satış yaklaşımına etkilerini içselleştirmekti. Danışmanlık, mentorlük, koçluk ve eğitmenlik arasındaki farklılıkların aktarıldığı eğtimlerde, acentenin gelişimine yardımcı olmanın yöntemleri üzerinde durduk.

İkinci aşamada, acente yöneticileri ‘‘Nasıl danışman olunur?’’ eğitimine katıldılar. Eğitimde katılımcıların birer danışman olarak, acentelerinin işlerini büyütmek ve geliştirmek üzere müşterimiz ile birlikte hazırlanan “acente değerlendirme formu”nu kullanmaları ve acenteleri için gelişim planları çıkarmaları sağlandı.

Artık müşteri temsilcisi oldukları acentelerin gelişime açık yönlerini görebilen ve onları geliştirmeye yönlendirmek üzere danışmanlık yapabilen satışçılar, projenin üçüncü aşamasına hazırdılar.

Üçüncü aşamada müşteri temsilcileri için ‘Acente Koçluğu’ programını tasarladık ve eğitimleri gerçekleştirdik. Bu eğitimlerde müşteri temsilcileri koçluk teknikleri sayesinde acentelerin uzun dönemli gelişimine destek olmanın metodlarını öğrendiler.

Diğer yandan, orta düzey yöneticilerin danışmanlık ve koçluk yaklaşımlarını sahiplenebilmeleri için ayrı eğitim programlarına ihtiyaç vardı. Bu amaçla, orta düzey yöneticilere dönük ayrı bir eğitim programı aktardık.

Sonuçlar: Müşterimizin satış temsilcileri danışmanlık ve koçluk bakış yaklaşımları ile acenteleri ileriye taşıyacak yeni bilgi ve becerilere sahip oldular. Yapılan pilot uygulamalardan çok iyi sonuçlar alındı, acente sadakatinde ve satış performansında artış sağlandı. Müşterimizin satış kadroları artık kendilerini birer satışçı olarak değil, müşterilerinin performans gelişimine aktif katkıda bulanan danışmanlar ve koçlar olarak görüyorlar.

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı