Logo
TR / ENG
Facebook
Twitter
Linkedin
RSS Feed
Site Haritası

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerimiz ile rekabette öne çıkmanızı sağlıyoruz. devamı

Yaratıcı fikirlerin ortaya çıkması ve hayat geçmesini sağlıyoruz. devamı

Taze ve yenilikçi eğitimlerimizle insan kaynağı gelişimi sağlıyoruz. devamı

Tasarlıyor, yönetiyor ve fasilitasyon hizmeti sağlıyoruz. Konferans ve organizasyonlarınızda... devamı

Aile Şirketi Kurumsallaşma Projesi

Müşteri: Dev bir otomotiv firmasının iki şubeli ve büyümeyi hedefleyen bir otomobil bayii.

İhtiyaç: Bayi ortakları tarafından benimsenen kurumsal yönetim sisteminin yöneticiler ve tüm çalışanlarca sahiplenilmesi, uygulanması, takip edilmesi ve kurumsallaşmayı destekleyici yönetim raporlamasının kurulması.

Çözüm: Projede hızlı ve görülebilir sonuçlar alınmak istendiğinden 6 haftalık bir planlama yapıldı. Planlanan çalışmalara bayinin yeni organizasyon yapısı ile görev tanımlarının hazırlanmasıyla başlandı. Daha sonra departman yöneticilerinin şirket aldıkları kararların finansal sonuçlarını net olarak görebilecekleri ve bir icra komitesi yapısında üzerinde tartışabilecekleri “flash rapor” tasarlandı. Flash Rapor uygulamasının içselleştirilmesi için departman yöneticilerine hedeflerle yönetim, planlama ve bütçeleme eğitimleri verildi.

Bayinin ilerideki gelişimi için yönetim ile birlikte şirketi ileriye taşıyabilecek yönetici star kadro belirlenerek bu kadroya yönelik bir eğitim planı çıkarıldı. Ayrıca şirketin tüm çalışanlarının sürece katılımını desteklemek için tüm şirket çalışanlarının katılacağı, temel iletişim becerileri, takım olma, müşteri odaklı hizmet ve müşteri deneyimi yönetimi eğitimlerinin verilmesi kararlaştırıldı.

Sonuçlar: Yapılan çalışmalar sonucunda yapısal olarak gelişen bu bayinin karlılık artırıcı yeni bilgi ve becerileri kazandığı gözlemlenmiştir. Ayrıca departmanlar arası iletişimin önemi tüm çalışanlar tarafından daha iyi kavranmış olup, rekabette öne çıkmak adına müşteri için nasıl farklı bir deneyim yaşatılacağı konusunun çalışanlar tarafından içselleştirildiği görülmüştür. Flash rapor, departman yöneticilerine kendi bölümünün karlılığını arttırmak ve geleceğe yönelik doğru planlar yapabilmek imkanı sağlamaktadır.

Müşterimiz için rekabette fark yaratacak bu projede yer almak bizim için de son derece eğitici bir deneyim oldu.

Bize Ulaşın

  • Adres: Doğa Meşe Park Sitesi
  • A2-2, Eyüp, İstanbul
  • T: +90 212 322 52 62
Yukarı